Poprzedni temat «» Następny temat
Czego teraz słuchasz?
Autor Wiadomość
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-11-20, 14:41   

bezn, A tak mi coś właśnie kojarzyło się z Nirvaną, jednak samej Nirvany w sumie nie znam, oprócz teledysków więc założyłem, że może to jednak utwór autorstwa Seether, bo podobno kiedyś mieli tworzyć coś bardziej pod post-grunge podchodzące :D . Nie czuję obowiązku sprawdzania i odpowiadania na linki jednak, gdy mam czas, to lubię kliknąć w jakiś Twój link bo zawsze jestem chętny na nową ciekawą muzykę do poznania.
Debiut Tallah też był dosyć chaotyczny jednak tam szybko odnalazłem porządek w chaosie i już dobrze mi się słuchało, za to w nówkę nie udało mi się w pełni w gryźć.
Ten Zenek całkiem dobrze brzmi, pytanie: czy on zawsze podchodzi muzycznie pod folk metal czy wszystko zależy od utworu?

A u mnie nadal Nami, teraz Nami - The Beholders i ta druga płyta podoba mi się coraz bardziej, wręcz genialna jest i aż jestem zaskoczony, że nigdy wcześniej o niej nie słyszałem a zespół nie zrobił furory w świecie muzyki metalowej. Chyba po prostu kapeli z Andory ciężko było się przebić pomimo umiejętności i uczestnictwie przy nagrywaniu wokalisty The Ocean. W sumie to samo The Ocean też nie są aż tak znani pomimo talentu, genialnym płytom i unikatowemu brzmieniu. Ten utwór Nami na początku zalatuje post-black metalem nawet. Co sądzisz bezn,?
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-11-20, 17:43   

Adrian1234, zgadzam się z tym back metalem- jakoś mi się ciężko tego słucha ale momentami wchodza takie szerokie ambientowe gitary i robi się nieco bardziej przestrzennie i lirycznie np 4:52. W ogóle dziwię się, że jest tu tak mało cleanów bo wokalista ma ładną barwę. Zdecydowanie druga połowa utworu wedle mnie lepsza. Nawet bym powiedziała że sam koniec (ok 6:02) jak Story of the Year (post hard core z USA). Zatem różnorodnie i dla każdego ,,coś". Ale osobiście trudno by mi było się przebijać przez backowe nawiązania w nadziei, że usłyszę coś bardziej przestrzennego także to nie dla mnie.

Adrian1234, co do Zenka to u masz większe pole do popisu bo płyty miał z różnym nachyleniem. ?Zarzucano mu np inspiracje np. SOAD na innej Metalicą.Także ,,to zależy". Nowa płyta jak dla mnie to bardziej podchodzi, jak ja to nazywam, pod ,,alternatywną scenę studencką" bo sporo tu zmyślnych tekstów z przesłaniem ale też rytmów od folkowych, rockowych, metalowych po punkowe. Z tej płyty mój faworyt, jak na razie to ,,Dzieciak" : https://www.youtube.com/watch?v=1cqwWaPo_B4 . Całą płyta dostępna w takim samplu z próbkami ale niedługo powinna być premiera z tego co pamiętam.
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-12-18, 15:19   

Termina - Lucid
Po tegorocznej bardzo dobrej płycie Monuments, postanowiłem sprawdzić Termina czyli inny zespół z tym ich nowym wokalistą. Dodatkową ciekawostką jest tu to, że na gitarze jest youtuber Nick Nocturnal, który na co dzień zajmuje się komentowaniem i ocenianiem utworów różnych zespołów. Grupa siedzi w tych samych klimatach co Monuments (obecnie) czyli jest to mieszanka progressive metalcore i djent (od czasu do czasu słychać też wpływy deathcore) a ich jedyna płyta okazała się być jeszcze lepsza niż tegoroczne wspominane już Monuments. bezn, co sądzisz?
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2022-12-18, 19:12   

Adrian1234, powiedziałabym, ze dość poprawny utwór. Gruntownie to nie mam się za bardzo do czego przyczepić: czyste i nie-czyste wokale są bardzo dobre, tak bardzo czyste i dobre ze aż trąci to jakimś rodzajem ,,ulepszacza". Nie wiem jak wygląda post produkcja w utworach ale tu albo weszła technologia na pełnej albo wokalista jest wybitnie ,,harmonijny". Instrumentarium jest dość klasyczne i typowe dla djentowych brzmień. W sumie nie wiem, brak mi tu jakiegoś indywidualnego charakteru tak aby mnie to chwyciło, zaciekawiło i przyciągnęło. Nicky na gitarze to za mało by to zrobić.

Żeby nie robić offtopu to ja wrzucę ładniutki rocznicowy utwór z odświeżonego ,,Disclaimera" (,,ten z kurakiem") zespołu Seether https://www.youtube.com/watch?v=Bm57rNf_HzQ
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-12-19, 13:22   

bezn, Jakiś rodzaj ulepszacza jest całkiem prawdopodobny gdyż w klimatach progressive metalcore/djent wokale, zwłaszcza w refrenach dosyć często tak brzmią co chyba najbardziej słychać w tym utworze: https://www.youtube.com/w...uryMediaRecords Co do Termina to zgadzam się ze stwierdzeniem, że to dosyć typowe brzmienie, jednak zespół ma to "coś" dzięki czemu jednak zdecydowanie wyróżniają się z tłumu. Oczywiście każdy wyczuwa to "coś" w czymś innym więc mogę zrozumieć, że akurat na Tobie mogło nie zrobić wrażenia :) . Ja jakbym miał się do czegoś przyczepiać w tym utworze to tylko, w teledysku, do wokalisty, który nadmiernie gestykuluje i się wczuwa a przy refrenach wręcz patrzy w niebo wyglądając jakby miał zaraz płakać :D .

A u mnie aktualnie: Borknagar - Lights
A co sądzisz o takim graniu? To jeden z tych zespołów, które obracają się w klimatach avant-garde metal / progressive black metal / folk metal przy czym w zależności od płyty i utworu poszczególne elementy składowe występują w różnych proporcjach.
_________________

 
 
Blacks 
Blacks
Czarny





Wiek: 31
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 988
Wysłany: 2023-01-11, 14:53   

U mnie te 3 ostatnio:

Aerosmith - Dream On (Official Audio)

Dawid Podsiadło - Let You Down (Lyrics)

Aaron Smith - Dancin (KRONO Remix) - Lyrics
_________________
No time to waste, but make your pace.
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2023-03-01, 19:45   

Epoickie ,,choo, choo"
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-03-04, 12:56   

Enslaved - Heimdal
Sprawdzam sobie nowe Enslaved i generalnie płyta dobra jednak poważną wadą jest to płaskie brzmienie instrumentów więc albo przy produkcji coś poszło nie tak jak powinno albo zespół zrobił to celowo chcąc nadać bardziej black metalowego klimatu a jak wiadomo w czystym black metalu chodzi o płaskość, surowość i stworzenie wrażenia, że dana muzyka jest słuchana z przetartej kasety magnetofonowej, która przeleżała w grobie przez dziesięć lat.

Bezn, A sprawdzałaś może ten link, który podrzuciłem w mojej ostatniej wiadomości w tym temacie :) ?
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-24, 14:49   

...

Ad Infinitum - From THe Ashes

Muzyka na granicy metalu symfonicznego i alternatywnego, ogólnie lekka i prosta... czyli taka jakieś zwykle unikam, jednak wokalistka ma tak ładny głos a całość jest tak przebojowa, że mimo wszystko od razu mi się spodobała i znalazła się na wysokim miejscu w moim powstającym, kolejnym rankingu.
_________________

 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2023-05-01, 23:35   

Astrophysics - Hope Left Me
_________________
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-04, 12:40   

Rage of Light - Mechanicals
Inny zespół wokalistki Ad Infinitum, tym razem trochę cięższy. Co ciekawe jest tu też pewien polski akcent: po pierwszej płycie ta wokalistka, Melissa Bonny, odeszła z zespołu i jej miejsce zajęła nasza rodaczka, Martyna Hałas. https://www.youtube.com/w...nel=RageOfLight
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2023-05-28, 13:20   

ŁYDKA GRUBASA - Rapapara
 
 
ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe





Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 3444
Wysłany: 2023-08-27, 16:16   

Ostatnio wzięło mnie na słuchanie mash up'ów
https://www.youtube.com/watch?v=NtiGP0MlF8k
https://www.youtube.com/watch?v=X2VMU5YDP5U
https://www.youtube.com/watch?v=iWH_uAFl_JI
https://www.youtube.com/watch?v=uaDkYdZKtEA
_________________
 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2023-08-28, 17:29   

Underoath - A Boy Brushed Red Living In Black And White
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-10-05, 14:45   

Isole - My Angel
Bardzo dobry doom metal znalazłem ostatnio, klimatyczny, ciekawa praca instrumentów, bardzo dobre czyste wokale i sporadycznie (pojawiają się na chwilę może w dwóch utworach na płytę), dla urozmaicenia growle.
_________________

 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-11-13, 18:23   

Night Crowned - Loviatar
Kolejna bardzo dobra płyta Night Crowned.
_________________

 
 
bezn
Duch, który przeczy





Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 9711
Wysłany: 2023-12-25, 10:48   

Adrian1234, dla mnie tylko cleany są strawne nie jestem ostatnio fanem wybijania stópką szesnastek :D Ale za to chcę pochwalić okładkę płyty XD
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-31, 21:17   

bezn napisał/a:
Adrian1234, dla mnie tylko cleany są strawne nie jestem ostatnio fanem wybijania stópką szesnastek :D Ale za to chcę pochwalić okładkę płyty XD

I tak dobrze, że są jakieś cleany bo generalnie w melodic black metalu nie są one szczególnie częste :D .

Machine Head - Catharsis
A ja sobie odświeżam Machine Head ale nie całą dyskografię a jedynie albumy, którym dałem od 8/10 w górę. Generalnie to coraz mniej czasu poświęcam na albumy od 7/10 w dół, kiedyś ze względu na moje rankingi dokładnie przesłuchiwałem każdy album aby dokładnie wszystko opisać a gdy zbliżała się premiera jakiejś nowej płyty to odświeżałem sobie całą dyskografię by potem opis był jeszcze dokładniejszy. Teraz już nie opisuję albumów, które otrzymały niższe oceny a dodatkowo gdy po 4 odsłuchaniach stwierdzam, że to nic ciekawego to dalej nie daję już więcej szans. W ogóle to mam coraz mniejszy zapał do pisania rankingów: zawsze niewielu w ogóle do nich zaglądało a z czasem ilość "czytelników" jeszcze spadała, najnowszego nawet nie wrzucałem na forum, tylko zostało na blogu.
_________________

 
 
Lulus 
Lulus





Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 439
Wysłany: 2024-02-29, 23:21   

Dziś koło 05:20 jechałem na rozładunek i zapuściłem sobie nieco skoczniejszą playlistę i spotify zarzucił nutkę z powodu której się uśmiałem :D
https://www.youtube.com/watch?v=u-3kBDF2pgg
 
 
Adrian1234 





Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5028
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-05-02, 18:36   

P.O.D. - Drop
Powiedziałbym, że chyba wyrosłem z P.O.D. jednak w rzeczywistości to nigdy zbytnio nie byłem ich fanem a raczej lubiłem wybrane utwory. W każdym razie album zdecydowanie wypada lepiej niż ostatni, na którym to postanowili sobie poeksperymentować z mieszaniem rapu z reagge z jednoczesnym bardzo mocnym ograniczeniem gitarowego grania. Za to teraz wrócili do swojego typowego brzmienia czyli Nu metal / alternative metal / rap metal i to im jednak najlepiej wychodzi, oczywiście jakichś zachwytów nie odczuwam ale nie ma też rozczarowań.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...